„Pamiątki olkuskiego górnictwa – szukamy śladów po kopalniach i sztolniach”

Już jutro, w sobotę 20 kwietnia o godzinie 10:00, odbędzie się bezpłatny spacer historyczny „Pamiątki olkuskiego górnictwa – szukamy śladów po kopalniach i sztolniach”. Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu spotykają się na parkingu pod Skateparkiem przy ul. Długiej w Olkuszu.

spacer gornictwo baner - "Pamiątki olkuskiego górnictwa – szukamy śladów po kopalniach i sztolniach"

Jest to kolejne wydarzenie z serii „Olkuskie Spacery Historyczne 2019, która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - "Pamiątki olkuskiego górnictwa – szukamy śladów po kopalniach i sztolniach"

Przed miesiącem mieszkańcy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w ramach spaceru „Od gotyku do modernizmu – ciekawostki architektury Olkusza”. Jutro uczestników spaceru oprowadzał będzie przewodnik ze stowarzyszenia „Szansa Białej Przemszy”,a podczas spaceru będzie można chociażby poznać historię galmanu i płuczki „Józef”, jaka niegdyś działała w pobliżu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o maszynach górniczych, jakie są eksponowane na terenie „Silver Parku”.

spacer nullo - "Pamiątki olkuskiego górnictwa – szukamy śladów po kopalniach i sztolniach"

Następny spacer w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019” odbędzie się z kolei w niedzielę 5 maja o godzinie 10:00. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu „Powstanie Styczniowe na Ziemi Olkuskiej: Olkusz Podlesie, Krzykawka” spotkają się pod  Punktem Informacji Turystycznej przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu. Osoby chętnie do wzięcia udziału w spacerze proszone są także o dokonanie zapisu do 26 kwietnia pod nr tel. 326 421 926 lub poprzez wysłanie maila na adres it.olkusz@msit.malopolska.pl. Szczegółowe informacje dotyczące spacerów można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu lub na stronie it.olkusz@msit.malopolska.pl.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *