Otwarcie "Miasteczka ruchu drogowego" w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolbromiu

2023-08-11 /96
Otwarcie "Miasteczka ruchu drogowego" w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolbromiu
źródło: fot. Małopolska Policja

9 sierpnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolbromiu odbyło się uroczyste otwarcie „Miasteczka Ruchu Drogowego” dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie to zostało zorganizowane we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Olkuszu oraz Komisariatem Policji w Wolbromiu.

Podczas oficjalnego otwarcia, na zaproszenie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu, p. Jana Gamrota, przybył Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji, a także Komendant Komisariatu Policji w Wolbromiu z dzielnicowym. Funkcjonariusze miło przywitali zaproszonych gości oraz dzieci wraz z rodzicami.

Celem spotkania były działania edukacyjno-informacyjne na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka z Komendy w Olkuszu przeprowadziła pogadankę na ten temat, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców.

Dzieci miały okazję skorzystać ze specjalnie przygotowanego miasteczka komunikacyjnego, gdzie pod okiem policjantów Ruchu Drogowego uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z funkcjonariuszami Policji oraz stoisko profilaktyczne z gadżetami policyjnymi o tematyce informacyjno-edukacyjnej. Można było również oglądać motocykle służbowe oraz radiowóz, a policjanci opowiadali młodym słuchaczom o swojej pracy.

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego to niezwykle ważna inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Takie działania mają charakter edukacyjny i przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników i było doskonałą okazją do nauki i integracji.