Otrwarcie olkuskiego lodowiska już w ten weekend (cennik „Srebrnej Tafli”)

Na olkuskim rynku dobiega końca montaż konstrukcji lodowiska. Ślizgawka będzie otwarta już od 1 grudnia, natomiast oficjalna inauguracja sezonu zimowego na „Srebrnej Tafli” planowana jest na niedzielę 2 grudnia. Na uczestników będą czekały liczne atrakcje, w tym pokazy jazdy wyczynowej. Na lodowisku tradycyjnie odbędą się też Mikołajki oraz Sylwester.

W ostatnich latach olkuski Rynek w sezonie zimowym tętni życiem. Zainteresowanie lodowiskiem jest bardzo duże. Już niebawem „Srebrna Tafla” znów będzie otwarta, a Rynek zostanie ozdobiony piękną iluminacją. Centrum Olkusza znów stanie się miejscem tak chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. Cieszy nas rosnące zainteresowanie lodowiskiem osób spoza naszej gminy, a nawet województwa – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Lodowisko czynne będzie od 1 grudnia, jednak szczególnie warto będzie uczestniczyć w jego wielkim otwarciu w niedzielę 2 grudnia o godzinie 16:00. Specjalnie dla olkuskiej publiczności na „Srebrnej Tafli” wystąpią wyczynowi łyżwiarze figurowi. Po pokazie poprowadzą rodzinne gry, zabawy i animacje na lodzie. Niedługo później na lodzie będzie można spotkać samego św. Mikołaja. Ten założy łyżwy i będzie towarzyszył wszystkim grzecznym dzieciom w zabawie 6 grudnia od godziny 16:00.

otwarcie lodowiska 18 - Otrwarcie olkuskiego lodowiska już w ten weekend (cennik "Srebrnej Tafli")

W dniu wielkiego otwarcia lodowiska oraz w Mikołajki wstęp na „Srebrną Taflę” będzie bezpłatny. W pozostałe dni korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami:

 • dla osoby dorosłej: 8,00 zł za wejście
 • dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia poza zajęciami szkolnymi: 7,00 zł za wejście
 • dla emerytów, rencistów: 6,00 zł za wejście
 • dla dzieci i młodzieży szkolnej Miasta i Gminy Olkusz w czasie ferii zimowych w godzinach 9:00 – 14:00: 5,00 zł za wejście
 • bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice): 18,00 zł za wejście
 • bilet na Kartę Dużej Rodziny: 4,00 zł za wejście
 • karnet na 20 biletów normalnych: 65 zł
 • karnet na 20 biletów ulgowych: 40,00 zł
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko: 7,00 zł
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych: 4,00 zł
 • ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej): 10,00 zł
 • wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach: bez opłat

Zupełnie za darmo z lodowiska będą mogli z kolei korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz ferii zimowych wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra. Lodowisko otwarte będzie codziennie w godzinach 9:00 – 21:00.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *