Ostatnie chwile na zagłosowanie w Budżecie Obywatelskim Bukowna 2019

Już tylko nieco ponad 24 godziny pozostały do końca głosowania w Budżecie Obywatelskim Bukowna 2019. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono 220 000 złotych.

Już po raz czwarty dajemy możliwość bezpośredniego decydowania o części wydatków budżetu naszego miasta, angażując się w Budżet Obywatelski Miasta Bukowno na rok 2019. Dotychczasowe edycje pokazały, że mieszkańcy uzyskują w ten sposób możliwość wywierania realnego wpływu na sprawy naszego miasta i społeczności lokalnej, na kształtowanie Państwa najbliższego otoczenia. Dlatego serdecznie zachęcam Państwa do zaangażowania się w tegoroczną edycję naszego budżetu obywatelskiego – komentuje Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski.

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Bukowna, który w roku edycji będzie miał ukończone 16 lat. Każdemu uprawnionemu przysługuje prawo oddania głosu na 1 zadanie okręgowe, zgłoszone i dopuszczone do głosowania w okręgu, w którym zamieszkuje oraz na 1 zadanie zgłoszone i dopuszczone do głosowania jako ogólnomiejskie. Listę wszystkich zadań można zobaczyć TUTAJ.

Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miasta. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania całego miasta. Dlatego też gorąco zachęcam naszych czytelników z Bukowna do głosowania.

źródło: bukowno.budzet-obywatelski.org
zdjęcie główne: facebook.com/MiastoBukowno

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *