Ostatni dzień zbiórki dla Amelki Szymczyk z Olkusza

Mała Amelka Szymczyk z Olkusza cierpi na ciężką wrodzoną wadę dłoni. Światowej sławy dr. Paley z USA miesiąc temu przeprowadził pierwszą z dwóch potrzebnych operacji, która jednoczesnie była prawdopodobnie najbardziej skomplikowaną operacją w Polsce i kosztowała ponad 190 tysięcy zł. Aby dziewczynka powróciła do zdrowia potrzebny jest jednak drugi, równie kosztowny zabieg.

Czekaliśmy 5 długich godzin pod salą operacyjną. Baliśmy się, bo miało pójść szybciej… Potem okazało się, że w środku dłoni Amelki nie ma wszystkiego, co powinno być. Przed doktorem Paley’em i jego zespołem było nie lada wyzwanie, ale poradzili sobie z tym po mistrzowsku! Kiedy po zabiegu zobaczyliśmy dwa paluszki pod opatrunkiem, to nie umieliśmy powstrzymać wzruszenia. Dziękujemy z całego serca, że daliście szansę naszej Amelce! – mówi mama dziewczynki Agnieszka Szymczyk.

Pierwsza operacja za Amelką, ale rodzice zbierają na kolejną, która odbędzie się za kilka miesięcy i zakończy proces rekonstrukcji rączki. Do końca internetowej zbiórki, do której wsparcia w imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie Państwa zachęcam, pozostał jeden dzień. Liczy się każda złotówka, gdyż rehabilitacja oraz koszty dojazdu na hospitalizacje również nie należą do niskich.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *