Orzeł Bębło – KS Olkusz 0:1. Udany początek sezonu olkuskich piłkarzy

Zawodnicy KS-u Olkusz rozpoczęli tegoroczne zmagania w Lidze Okręgowej grupy Kraków I od wygranej 0:1 z Orłem Bębło. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Dawid Tumiłowicz.

Przypominamy, że sezon 2019/2020 popularnej „okręgówki” zakończył się przedwcześnie, już po rundzie jesiennej. Polski Związek Piłki Nożnej zadecydował bowiem o odwołaniu rozgrywek seniorskich w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych z powodu pandemii koronawirusa. Za układ końcowych tabel przyjęto kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce, co oznaczało, że Olkuszanie zajęli ostatnie miejsce w lidze. Przed grą w A-klasie uratowała ich jedynie decyzja, że drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskały awanse do wyższych klas rozgrywkowych, natomiast nie było spadków do niższych klas.

tabela po 13 kolejkach - Orzeł Bębło - KS Olkusz 0:1. Udany początek sezonu olkuskich piłkarzy

Oprócz niekorzystnych wyników sportowych, olkuska drużyna zmagała się w zeszłym sezonie także z problemami kadrowymi. Na mecze przeważnie jeździło bowiem tylko 12 zawodników, a więc podstawowy skład i jeden rezerwowy. Do spotkania z liderem zeszłorocznej tabeli Proszowianką Proszowice nasz klub przystąpił natomiast z jedynie 11 zawodnikami, a kiedy w trakcie pojedynku dwóch z nich doznało kontuzji, to Olkuszanie zmuszeni byli grać w dziewięciu. W efekcie po pierwszej połowie Klub Sportowy Olkusz przegrywał aż 5:0 i groziła mu nawet kompromitacja w postaci dwucyfrowego wyniku, jednak na ich szczęście gospodarze, widząc że losy tego pojedynku są już przesądzone, nie atakowali już po przerwie zaciekle bramki naszych piłkarzy, ustalając jedynie wynik spotkania na 6:0.

Nowy sezon to jednak zawsze okazja na nowy start, co olkuskiej drużynie udało się skutecznie wykorzystać. W pierwszej, inauguracyjnej kolejce sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I zmierzyła się ona na wyjeździe z Orłem Bebło. Dla tegorocznego beniaminka był to historyczny mecz, gdyż po raz pierwszy w historii awansował on do piątego szczebla rozgrywkowego w kraju. Mecz, pomimo panujących upałów, toczył się w dobrym tempie. Niestety już w 20. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Maciej Kasprzyk z KS-u, którego zastąpił Marcel Rodziewicz.

W 40. minucie wynik spotkania otworzył Dawid Tumiłowicz, który wykorzystał bardzo dobre prostopadłe podanie od Dawida Smolarczyka. W drugiej połowie Olkuszanie zdobyli również drugą bramkę, jednak sędzia nie uznał jej z powodu spalonego. Gospodarze ambitnie dążyli do wyrównania, jednak więcej bramek w tym meczu już nie zobaczyliśmy, dzięki czemu na inaugurację Klub Sportowy Olkusz zdobył komplet punktów. Następnym rywalem Klubu Sportowego Olkusz będzie Przemsza Klucze.

tabela po 1 kolejce - Orzeł Bębło - KS Olkusz 0:1. Udany początek sezonu olkuskich piłkarzy

zdjęcie główne: strona KS-u Olkusz na Facebooku