Orzeł Bębło – KS Olkusz 0:1. Udany początek sezonu olkuskich piłkarzy

2020-08-16 /90
Orzeł Bębło – KS Olkusz 0:1. Udany początek sezonu olkuskich piłkarzy

Zawodnicy KS-u Olkusz rozpoczęli tegoroczne zmagania w Lidze Okręgowej grupy Kraków I od wygranej 0:1 z Orłem Bębło. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Dawid Tumiłowicz.

Przypominamy, że sezon 2019/2020 popularnej „okręgówki” zakończył się przedwcześnie, już po rundzie jesiennej. Polski Związek Piłki Nożnej zadecydował bowiem o odwołaniu rozgrywek seniorskich w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych z powodu pandemii koronawirusa. Za układ końcowych tabel przyjęto kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce, co oznaczało, że Olkuszanie zajęli ostatnie miejsce w lidze. Przed grą w A-klasie uratowała ich jedynie decyzja, że drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskały awanse do wyższych klas rozgrywkowych, natomiast nie było spadków do niższych klas.

Oprócz niekorzystnych wyników sportowych, olkuska drużyna zmagała się w zeszłym sezonie także z problemami kadrowymi. Na mecze przeważnie jeździło bowiem tylko 12 zawodników, a więc podstawowy skład i jeden rezerwowy. Do spotkania z liderem zeszłorocznej tabeli Proszowianką Proszowice nasz klub przystąpił natomiast z jedynie 11 zawodnikami, a kiedy w trakcie pojedynku dwóch z nich doznało kontuzji, to Olkuszanie zmuszeni byli grać w dziewięciu. W efekcie po pierwszej połowie Klub Sportowy Olkusz przegrywał aż 5:0 i groziła mu nawet kompromitacja w postaci dwucyfrowego wyniku, jednak na ich szczęście gospodarze, widząc że losy tego pojedynku są już przesądzone, nie atakowali już po przerwie zaciekle bramki naszych piłkarzy, ustalając jedynie wynik spotkania na 6:0.

Nowy sezon to jednak zawsze okazja na nowy start, co olkuskiej drużynie udało się skutecznie wykorzystać. W pierwszej, inauguracyjnej kolejce sezonu 2020/2021 Ligi Okręgowej grupy Kraków I zmierzyła się ona na wyjeździe z Orłem Bebło. Dla tegorocznego beniaminka był to historyczny mecz, gdyż po raz pierwszy w historii awansował on do piątego szczebla rozgrywkowego w kraju. Mecz, pomimo panujących upałów, toczył się w dobrym tempie. Niestety już w 20. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Maciej Kasprzyk z KS-u, którego zastąpił Marcel Rodziewicz.

W 40. minucie wynik spotkania otworzył Dawid Tumiłowicz, który wykorzystał bardzo dobre prostopadłe podanie od Dawida Smolarczyka. W drugiej połowie Olkuszanie zdobyli również drugą bramkę, jednak sędzia nie uznał jej z powodu spalonego. Gospodarze ambitnie dążyli do wyrównania, jednak więcej bramek w tym meczu już nie zobaczyliśmy, dzięki czemu na inaugurację Klub Sportowy Olkusz zdobył komplet punktów. Następnym rywalem Klubu Sportowego Olkusz będzie Przemsza Klucze.

zdjęcie główne: strona KS-u Olkusz na Facebooku