Operator olkuskich autobusów wybrany

Wiadomo już, kto będzie obsługiwał kursy publicznych autobusów w gminach Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze, organizowanych przez Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Najkorzystniejszą ofertę na świadczenie usług w tym zakresie wygrało Konsorcjum Autobusowe składające się z trzech firm, którego liderem jest Transgór SA z Mysłowic.

DSC 0297 - Operator olkuskich autobusów wybrany

Jesteśmy na ostatniej prostej na drodze do nowoczesnego transportu zbiorowego w czterech gminach obsługiwanych przez Związek. Już niebawem pasażerowie będą korzystali z komfortowych autobusów, które dzięki swojej wysokiej klasie będą konkurencyjne z innymi środkami transportu – komentuje Przewodniczący ZKG KM w Olkuszu Tadeusz Chwast.

DSC 0291 - Operator olkuskich autobusów wybrany

Dzięki podpisanemu z konsorcjum kontraktowi, przez najbliższych 10 lat za świadczenie usług na rzecz związku odpowiadać będą firmy z wieloletnim doświadczeniem w transporcie zbiorowym: Transgór SA, PKS Południe sp. z o.o. oraz LZ Apolinary Lazar, Marcin Lazar Sp. Jawna. Wykorzystane do tego będą 23 nowe autobusy zakupione w ramach programu „Obniżenie emisyjności Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno, Klucze poprzez wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego i organizację zbiorowego transportu publicznego”, 11 autobusów konsorcjum oraz 6 pojazdów rezerwowych. Warto zwrócić uwagę, że rok produkcji pojazdów oferenta nie będzie niższy niż 2019 rok. Wartość umowy obowiązującej przez najbliższą dekadę wyniesie ponad 130 mln zł.

IMG 2387 - Operator olkuskich autobusów wybrany

Dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie byli zadowoleni z naszych usług i chętnie korzystali z autobusów. To dla nas duże wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, ale jestem przekonany, że dzięki 25-letniemu doświadczeniu i nowoczesnemu podejściu do wyzwań, jakie stawia współczesna komunikacja, wywiążemy się z naszych obowiązków względem pasażerów – mówi Prezes zarządu firmy Transgór SA Zbigniew Gruszka.

DSC 0314 - Operator olkuskich autobusów wybrany

Już niebawem na ulicach Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz pojawią się nowe autobusy zakupione przez Związek za 28 mln zł, z czego około 19,4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Naszą ambicją było stworzenie w naszym rejonie transportu publicznego najwyższej klasy. Niezmiernie się cieszę, że marzenie o nowoczesnych autobusach się spełnia na naszych oczach – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy OlkuszRoman Piaśnik.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *