Olkuszanki o krok od wojewódzkich tytułów!

2022-06-07 /226
Olkuszanki o krok od wojewódzkich tytułów!

Juniorki oraz Juniorki Młodsze SPR Olkusz zgodnie z planem są na czele w tabelach Mistrzostw Małopolski w Pilce Ręcznej Plażowej Dziewcząt. W pierwszym z dwóch decydujących turniejów, podopieczne Patrycji Głąbik oraz Moniki Pastwy wygrały, dzięki czemu 18 czerwca pojadą do Krakowa, by w obiekcie Akademii Wychowani Fizycznego postawić pieczęć na tytułach i awansować do zmagań na poziomie ogólnopolskim.

Sobota szczypiornistki przywitała deszczem, który najprawdopodobniej wystraszył zespół Krakowiaka. Juniorkom Młodszym z Krakowa mimo wcześniejszego zgłoszenia, ostatecznie nie udało się dotrzeć na turniej do Olkusza. Poza trzema drużynami gospodyń (w tym Juniorki grające poza konkurencją), do plażowej rywalizacji przystąpił tylko Pałac Młodzieży Tarnów.

Przed wyjściem na piasek tarnowianki rozegrały dwa wewnętrzne sprawdziany. W pierwszym z nich, Juniorki Młodsze (rocznik 2005) po shoot outach pokonały swoje starsze koleżanki. Juniorki w dwóch następnych meczach nie oddały nawet seta, wygrywając tym samym z SPR-em II Olkusz i PM Tarnów. W składzie Lwic nie zabrakło kadrowiczek: Karoliny Herian, Amelii Basary i Wiktorii Kozyry, które później wyruszyły do Wągrowca. To właśnie tam będą przebywać do czwartku na konsultacjach szkoleniowych przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świat Juniorek w Grecji.

Bezbłędne w sobotę okazały się być Juniorki Młodsze SPR I Olkusz, które po zwycięstwie z Juniorkami, także po shoot outach pokonały drugą olkuska ekipę (rocznik 2006). Tym samym Juniorki Młodsze SPR I Olkusz skończył turniej wygrywając z Pałacem Młodzieży Tarnów 2:0 uzyskując tym samym komplet punktów. Radość z pokonania starszych koleżanek to najlepsza możliwa nagroda za weekendową postawę na piasku.

Sobotni turniej obywający się przy Legionów Polski nie miał wielkiej historii. Olkuszanki bez najmniejszego problemu wygrały z rywalkami z Tarnowa, dzięki czemu jedną nogą są już w półfinałach Mistrzostw Polski. Do pełni sukcesu brakuje wygranej w Krakowie w drugim mistrzowskim turniej. Turniej odbędzie się 18 czerwca. Olkuszanki również i w tym turnieju są faworytkami.

Komplet wyników:

SPR Olkusz (JUN) – SPR I Olkusz (JMŁ) 1:2
SPR Olkusz (JUN) – SPR II Olkusz (JMŁ) 2:0
SPR I Olkusz (JMŁ) – MKS PM Tarnów 2:0
SPR I Olkusz (JMŁ) – SPR II Olkusz (JMŁ) 2:1
SPR Olkusz (JUN) – MKS PM Tarnów 2:0
SPR II Olkusz (JMŁ) – MKS PM Tarnów 2:0

Składy olkuskich zespołów:
JUNIORKI: Oliwia BARTUSIK, Amelia BASARA, Oliwia BŁASZCZYKIEWICZ, Karolina HERIAN, Emilia JANUSZEK, Wiktoria KOZYRA, Vanessa NOWAK, Julia POLAKOWSKA, Natalia STACH.

JUNIORKI MŁODSZE (SPR I): Eliza FARYŃSKA, Emilia GIERLACH, Amelia KIEŁTYKA, Anna MARSZAŁEK, Matylda SAROTA, Pamela SAWICKA, Nikola SIDOR, Nikola SOŁOŚCIUK.

JUNIORKI MŁODSZE (SPR II): Julia CZARNOTA, Zofia CZARNOTA, Patrycja ŁABUDA, Zuzanna PAWŁOWSKA, Kinga PETLIC, Julia PTASZEK, Aleksandra RASIAK, Natalia ŚLĘZAK, Alicja WĘGLARZ.

SPR Olkusz (PK)