Olkuszanin okradł swoją 60-letnią znajomą na ponad 1000 zł

Olkuscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który okradł swoją znajomą. Gdy 60-latka zorientowała się, że z jej konta zniknęła emerytura, o sprawie powiadomiła policję.

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który okazał się być oszustem. Z uwagi na swój stan zdrowia, kobieta poprosiła go o przysługę, by ten od czasu do czasu robił jej drobne zakupy. Przekazała mu w tym celu swoją kartę i podała pin. Znajomy chętnie przystał na tą propozycję. Robił zakupy dla 60-latki, a przy okazji również dla siebie. Kobieta o niczym nie wiedziała, zorientowała się dopiero, gdy w ciągu kilku dni z jej konta zniknęła emerytura. Okazało się, że mężczyzna ją okradł. Dokonał on w sumie kilkunastu transakcji na różne kwoty, od kilkunastu do kilkuset złotych, robiąc zakupy, na które właścicielka karty nie wyrażała zgody. 60-latka sprawę zgłosiła na Policję.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 279§1 Kodeksu Karnego i przyznał się do winy. Kradzież pieniędzy z konta przy pomocy karty płatniczej traktowana jest w prawie jako kradzież z włamaniem i w skrajnych przypadkach zagrożona jest karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *