Olkuszanin chciał zaimponować dziewczynie, jechał 160 km/h w terenie zabudowanym i wpadł do rowu

Niezwykłą nieodpowiedzialnością wykazał się 19-letni mieszkaniec gminy Olkusz, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowieMężczyzna wiózł ponadto niepełnoletnią pasażerkę, której chciał zaimponować swoją brawurową jazdą.
bialy pasek - Olkuszanin chciał zaimponować dziewczynie, jechał 160 km/h w terenie zabudowanym i wpadł do rowu

Młody kierowca pędził Drogą Krajową nr 94 w Sienicznie z prędkością aż 160 km/h, mimo że zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h. Na domiar złego mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Widząc, jak kierowca stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, policjanci udali się za nim w pościg. Po kilkuset metrach 19-latek stracił panowanie nad Seatem i wpadł do przydrożnego rowu. Okazało się także, że kierowca nie podróżował sam, bowiem jechał ze swoją 17-letnią koleżanką.

To właśnie jej obecnością mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie, bowiem, jak mówił, chciał on zaimponować dziewczynie. Na szczęście żadne z nich nie poniosło obrażeń w wyniku zakończenia ucieczki w przydrożnym rowie. wypadku. Funkcjonariusze sporządzili jednak wniosek do sądu i zatrzymali mu prawo jazdy. Nieletnia dziewczyna została z kolei przekazana pod opiekę matki. Olkuscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Nadmierna prędkość jest bowiem jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych.

Należy pamiętać, że bezmyślni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę i tak skrajnie przekraczają dopuszczalną prędkość, nie tylko tracą swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów, ale są często również sprawcami tragicznych wypadków, w których cierpią zupełnie niewinne osoby. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzą zatem liczne działania prewencyjne. Podczas ostatniej akcji mundurowi skontrolowali 80 pojazdów, z czego aż 73 kierujących przekroczyło prędkość.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *