Olkuszanie znowu dali radę! PZU wyremontuje olkuskie place zabaw

Po raz kolejny, dzięki zaangażowaniu mieszkańców Ziemi Olkuskiej, udało się zwyciężyć w konkursie o granty dla naszego regionu. Tym razem PZU zrewitalizuje 3 place zabaw na Osiedlu Młodych.

Celem akcji było ogrodzenie trzech z istniejących placów zabaw, a także wykonanie na nich nawierzchni bezpiecznej. Nawierzchnia wokół urządzeń wykonana będzie ze zrębków drewnianych, zabarwionych na wesołe kolory, a także z gumowych mat przerostowych. Projekt obejmuje także remont jednej z sal w Klubie Osiedlowym „Krecik”. Jak mówią przedstawiciele pomysłodawcy tego projektu, czyli Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej „SIMO” oraz Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba, niestety, nie udało się otrzymać pełnej kwoty o którą wnioskowali, ale są przekonani, że za 60 tysięcy zł zrobią możliwie tyle, ile się da.

To już kolejny raz, kiedy udaje się uzyskać darmowe granty dla naszej okolicy. Niespełna miesiąc temu, również w konkursie PZU, udało się wygrać budowę Fit-Parku w Zedermanie. Dwa miesiące temu, również Stowarzyszeniu „SIMO”, w konkursie Cif udało się za to wywalczyć odnowienie zniszczonego i zdewastowanego otoczenia Klubu Osiedlowego „Krecik”.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *