Olkuszanie połączeni fotografią

122 ciekawe prace fotograficzne napłynęły na zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu konkurs fotograficzny „Kultura Łączy”.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza jego laureatom. Bardzo się cieszę, że potrafiliście dostrzec i uchwycić w obiektywie aparatu to, jak zmienia się i pięknieje nasze miasto. Jest to możliwe dzięki prowadzonym przez nas inwestycjom, które nie tylko poprawiają estetykę „Srebrnego Miasta”, ale przede wszystkim służą mieszkańcom – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie fotografii prezentujących różne formy aktywności artystycznej w oparciu o zmodernizowany obiekt olkuskiego domu kultury oraz efekty prac w obrębie Starego Cmentarza, Stawu Tomsi, Przedszkola Nr 7, a także efekty pozostałych projektów zrealizowanych w Olkuszu w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Przy ocenie jury (w składzie: artysta plastyk Stanisław Wywioł, artysta fotograf Adam Sowula oraz Beata Soboń z Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu) brało pod uwagę kreatywność, walory estetyczne i wizualne, a także zgodność nadesłanych prac z celem konkursu.

W kategorii do 18 lat pierwsze miejsce zajęła Julia Kolanko-Rawicka, ex aequo drugie miejsce zajęły Julia Roś i Kasia Zub, a trzecie Bartek Ćmielewski, Filip Łydka i Agnieszka Dziąbek. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Amelia Grubka, Izabela Skóra, Karol Korcz i Dawid Kruczek. W kategorii powyżej 18 lat wyróżnienie otrzymała natomiast Katarzyna Ślęzak-Szafraniak, a w kategorii powyżej 65 lat pierwsze miejsce zajęła Wiesława Kluczewska, drugie Tadeusz Barczyk, a trzecie Anna Sułek. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Prace nagrodzonych zostały opublikowane w pełniącym funkcję katalogu wystawy bezpłatnym kalendarzu ściennym na 2021 rok, wydanym przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a także ozdobiły korytarz olkuskiego magistratu. Można je również zobaczyć na poniższej prezentacji filmowej.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *