Pomóż Olkuszowi w walce o drugie Podwórko Nivea!

     W zeszłym roku, przy Przedszkolu nr 8 powstało Podwórko Nivea. Jest to efekt wygranej w plebiscycie owej firmy, która podobny konkurs organizuje już od kilku lat. Dzięki niezwykłej mobilizacji mieszkańców powiatu olkuskiego, głównie rodziców oraz personelu przedszkola przy ul. Legionów Polskich, w tegoroczny Dzień Dziecka nastąpiło otwarcie podwórka do użytku. Koszt takiego placu zabaw to ok. 100 000 zł., a jego fundatorem jest wspomniana marka kosmetyków.

     Lokalna społeczność wykazała się dużą mobilizacją, gdyż na prawie 1000 zgłoszonych projektów nasze miasto zajęło drugie miejsce, z aż 311 363 oddanymi głosami na koncie (głosować można codziennie). Po sukcesie w głosowaniu (co roku wygrywa 20 projektów z największa liczbą głosów), urzędnicy musieli jeszcze tylko przygotować niezbędną dokumentację i teren pod plac, a także dopełnić wszystkich formalności, zanim roześmiane i zadowolone dzieciaki w pełnym słońcu bawiły się na swoim wymarzonym placu zabaw.

     Rozochoceni wygraną w zeszłym roku mieszkańcy powiatu olkuskiego walczą o kolejne podwórko dla naszego regionu. Na ten moment, o Podwórko Nivea walczy Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu (podwórko miałoby mieścić się przy ul. Cegielnianej 24) oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chechle (podwórko planowane jest przy ul. Kluczewskiej 56). Co ciekawe, gmina Klucze walczyła już o takie podwórko, które miało się znaleźć na terenie przy ul. Rudnickiej, obok stadionu. To co nie udało się w rok temu może więc udać się teraz.

     Wszystkich mieszkańców Ziemi Olkuskiej gorąco zachęcamy do codziennego oddawania głosów! Walczymy przecież o coś dla nas wszystkich, a skoro kosztów nie będą ponosiły budżety lokalnych samorządów (a więc również my sami, w podatkach), to naprawdę warto się zaangażować. 
Link do głosowania: https://podworko.nivea.pl/?province_id=6&district_id=127&city=

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *