Olkusz w finale konkursu na Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne!

     Olkusz został nominowany do ścisłego finału w konkursie na „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne” – w grze zostały już tylko 3 miasta! Oznacza to, że zdaniem jurorów spośród wszystkich miast, przez które przejeżdżał peleton 74. edycji wyścigu, Olkusz zaprezentował się jako jedno z najpiękniejszych. O tym, czy to do Srebrnego Miasta trafi puchar przechodni Tour de Pologne, dowiemy się na początku listopada.

     Peleton przejechał przez Olkusz 1. sierpnia, a na trasie przejazdu zgromadzili się kibice z Olkusza i okolic. Pomimo niesamowicie wysokiej temperatury (wynoszącej wtedy ok. 36 stopni Celsjusza), mieszkańcy z ogromną energią dopingowali elitę światowego kolarstwa. Na rynku przygotowano wiele atrakcji dla czekających na przejazd peletonu.

     „Kibice to największa siła naszego narodowego touru. Od lat przemierzamy Polskę i spotykamy się z fantastycznym przyjęciem ludzi. Jestem bardzo dumny, z tego, co widzę” – powiedział dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. „Co roku widzimy, jak Polska się rozwija, jak mieszkańcy potrafią się fantastycznie bawić przy okazji Tour de Pologne i chcemy to pokazywać przy okazji imprezy sportowej na najwyższym światowym poziomie” – opowiedział Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team.

     Jedną z form wyróżnienia miast najbardziej angażujących się w pomoc organizacyjną jest konkurs na Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne. Miasta walczą o tytuł w trzech kategoriach. W tym roku w kategorii miast premii nominowane zostały miasta: Olkusz, Bielsko-Biała i Siemianowice. Wśród miast startowych o puchar walczą: Jaworzno, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna, Tarnowskie Góry, a miast mety: Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze.

     „Ta impreza wpisała się na dobre w kalendarz sportowy naszego miasta i bardzo ucieszyliśmy się z umiejscowienia Olkusza na trasie przejazdu również w tym roku oraz powierzenie nam aż dwóch premii – górskiej i lotnej. Jesteśmy bardzo zaskoczeni tym wyróżnieniem, bo konkurencja była przecież ogromna. Cieszymy się, że nasz wysiłek i zaangażowanie zostały zauważone przez jury. Słowa podziękowania należą się wszystkim instytucjom i osobom, które sprawiły, że dzień przejazdu wyścigu był nie tylko pełen sportowych wrażeń, ale również wszystko poszło sprawnie i bezpiecznie. Nie zaprezentowalibyśmy się tak pięknie, gdyby nie nasi niezawodni mieszkańcy, za co serdecznie dziękuję” – skomentował sprawę burmistrz Olkusza Roman Piaśnik. – „Nawet jeśli nie zdobędziemy pucharu, to mamy ogromną satysfakcję z tego, że jesteśmy w pierwszej trójce w Polsce. To wielki zaszczyt i kolejna okazja do promocji miasta na zewnątrz” – dodał włodarz miasta.

20289716 914531455365752 1382198402 n  1  - Olkusz w finale konkursu na Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *