Olkusz rezygnuje z zakazu sprzedaży alkoholu po 22:00

Zgodnie z przyjętą w marcu ustawą, gminy mają teraz możliwość m.in. wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 – 6:00. Decyzję w tej sprawie podjęto na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu.

Władze miasta postanowiły uregulować kwestie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Według stanu na 9 maja bieżącego roku, w Gminie Olkusz funkcjonowało 113 sklepów oraz 41 lokali gastronomicznych, sprzedających napoje wyskokowe, co przełożyło się na 1.011.829,49 zł wpływów do budżetu z tytułu zezwoleń. Dotychczasowa uchwała Rady Miejskiej w Olkuszu ustalała maksymalna liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych w przypadku sklepów na 150 oraz lokali gastronomicznych na 100. Teraz radni zdecydowali się zmniejszyć te liczby do odpowiednio 130 i 60.

W liczbę punktów sprzedaży wlicza się również 21 sklepów prowadzących sprzedaż całodobową, w tym 6 znajdujących się na stacjach paliw. W tym zakresie władze miasta postanowiły nie wprowadzać zmian, a więc zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 – 6:00 nie będzie obowiązywał. Ponadto ustalono, że punty sprzedaży napojów alkoholowych nie mogą być usytuowane bliżej niż 20 metrów od szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkoli, klubów dziecięcych, żłobków, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz szpitali.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *