Olkusz pełen Talentów

Ponad 320 uczniów z 10 szkół podstawowych w Gminie Olkusz, w ramach inicjatywy „Małopolskie Talenty”, uczestniczyło w minionym roku szkolnym w dodatkowych zajęciach podnoszących ich kompetencje językowe, matematyczne i informatyczne oraz umiejętności społeczne. Wymiernym efektem tych działań jest także doposażenie szkół w sprzęt elektroniczny. Od czerwca rozpoczęła się ponadto realizacja największego w historii naszej gminy projektu edukacyjnego o wartości 5 813 903,21 zł.

80228431 1718353921653775 824178409838036301 o - Olkusz pełen Talentów

Projekt „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacji – Gmina Olkusz” polegał na wykorzystaniu metody pracy projektowej w ciekawych tematach, które zostały wybrane przez zespoły uczniowskie. Były to m.in. zajęcia matematyczne, w czasie których uczniowie pracowali nad odpowiedzią na pytanie „W jaki sposób niektóre liczby wpływają na życie człowieka?”, zajęcia językowe, mówiące o tym w jaki sposób różne kultury wpływają na sposób ubierania się, a także zajęcia z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych dotyczące wpływu strony internetowej na promocję szkoły.

W Olkuszu realizujemy mnóstwo dodatkowych projektów edukacyjnych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Dzięki nim rozwijają oni bowiem swoje zainteresowania, kreatywność, a także pogłębiają wiedzę. Dziękuję wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy chcą i we właściwy sposób potrafią rozbudzać w najmłodszych chęć do poszerzania swoich horyzontów poza obowiązkowy program nauczania. Jestem przekonany, że to zaprocentuje w przyszłości – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

O zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w realizację zajęć najlepiej świadczy uzyskanie przed dwa zespoły uczniowskie nagród w wojewódzkim konkursie na projekt edukacyjny, który został zrealizowany w Centrach Wsparcia Uczniów Zdolnych. Grupa uczennic Szkoły Podstawowej Nr 9, pod okiem Pani Izabeli Polak, w ramach zajęć z języka angielskiego, przygotowała bowiem projekt „Jak nasze zdrowie i kondycja zależą od tego co jemy?”, a Pani Małgorzata Wąsiel przez cały rok wspierała swoich uczniów w znalezieniu odpowiedzi na pytanie „Jak rozbudzić zainteresowania matematyczne uczniów szkoły podstawowej?”. Uczniowie uzyskali tytuł laureatów konkursu, a jako nagrody każdy z nich otrzymał tablet, dysk zewnętrzny oraz pendrive.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *