Olkusz. Mężczyzna ukradł alkohol ze sklepu, uderzył ochroniarza i groził mu śmiercią

Pijany i agresywny mężczyzna ukradł dwie butelki alkoholu z jednego ze sklepów na terenie Olkusza. 39-latek uderzył na dodatek pracownika ochrony, a także groził mu śmiercią. Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Został on już także tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna wszedł do sklepu, wziął dwie butelki alkoholu, a następnie chciał opuścić budynek bez płacenia za towar. Kiedy zareagował pracownik ochrony, 39-latek zaczął zachowywać się agresywnie. Nie tylko nie chciał on bowiem oddać skradzionego towaru, ale także uderzył ochroniarza i groził mu pozbawieniem zdrowia i życia. Na dodatek złodziej niszczył przedmioty, które miał pod ręką, rzucając nimi po sklepie i w kierunku pracownika ochrony. Przybyły na miejsce policyjny patrol natychmiast zatrzymał agresora.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie przedstawiono mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Zgodnie z art. 281 Kodeksu Karnego: „Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował ponadto wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *