Olkusz. Mający 3 promile kierowca wjechał w inny samochód i próbował uciec z miejsca zdarzenia

Kompletnie pijany 37-letni obywatel Ukrainy uszkodził inny samochód na parkingu przy jednym ze sklepów w Olkuszu, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Dalszą jazdę uniemożliwił mu jednak świadek, który wyciągnął mężczyźnie kluczyki ze stacyjki. Olkuski sąd wymierzył mu karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, świadczenie pieniężne w wysokości 5 000 złotych oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. 

Do zdarzenia doszło na parkingu przy jednym ze sklepów osiedlowych przy ulicy Krasińskiego w Olkuszu. Kierujący samochodem dostawczym Renault Master najechał podczas cofania na samochód osobowy marki Ford Focus i uszkodził w nim zderzak oraz pokrywę silnika. Kierowca Renault próbował odjechać z miejsca zdarzenia, ale mężczyzna, który był świadkiem tego zdarzenia, podszedł do niego i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, gdy wyczuł silną woń alkoholu. Mężczyzna wezwał także policję.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości kierowcy Renault, którym okazał się być 37-letni obywatel Ukrainy, wykazało że miał on aż 2,9 promila alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 37-latek stanął przed olkuskim sądem na rozprawie w trybie przyśpieszonym (gdyż podejrzany przebywał w Polsce jedynie tymczasowo), który wymierzył mu karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, świadczenie pieniężne w wysokości 5 000 złotych oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.

Warto również zaznaczyć, że na wyrazy uznania i podziękowanie zasługuje postawa świadka tego zdarzenia, który nie pozostał obojętny i zareagował we właściwy sposób. Być może właśnie dzięki jego interwencji pijany kierowca nie doprowadził bowiem do tragedii na drodze.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *