Olkusz gospodarzem turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej

W dniach 25-27 stycznia w Olkuszu odbędzie się turniej 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej. Oprócz olkuskiej drużyny wystąpią w nim zespoły Korony Handball Kielce, SPR Sośnicy Gliwice oraz NLO SMS Zagłębia II Lubin. Warto podkreślić, że w zeszłym roku „Młode Lwice” zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski.

Każda drużyna zagra ze sobą po jednym meczu, a dwie najlepsze, które zgromadza na swoim koncie najwięcej punktów, awansują do fazy 1/8 turnieju. Nasze szczypiornistki swój pierwszy mecz rozegrają już w piątek o godzinie 18:00 z SPR-em Sośnica Gliwice. Dzień później o 12:00 zmierzą się z kolei z NLO SMS Zagłębiem II Lublin, a swoje zmagania w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek zakończą niedzielnym spotkaniem z Koroną Handball Kielce, które rónież rozegrane zostanie w południe.

Wszystkie spotkania odbędą się na hali MOSiR w Olkuszu, przy ul. Wiejskiej 1A. Swój udział w tej fazie turnieju „Młode Lwice” zawdzięczają zdobyciu tytułu Małopolskiej Ligi Juniorek, w której podopieczne trenera Marcina Księżyka wręcz zdeklasowały swoje rywalki. Przypominam, że w zeszłym roku naszym piłkarkom udało się zdobyć brązowe medale mistrzostw Polski, odpadając w półfinale dopiero po serii rzutów karnych. W tym roku trzymamy zatem kciuki za co najmniej powtórzenie tego fantastycznego wyniku.

zdjęcie przykładowe: Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *