Olkuskie środowiska popierające Koalicję Obywatelską jednoczą się

We wtorek 3 kwietnia odbyło się spotkanie założycielskie Olkuskiego Społecznego Komitetu Poparcia Koalicji Obywatelskiej. Działacze i sympatycy partii politycznych, Komitetu Obrony Demokracji oraz lokalnych organizacji podpisali uroczystą deklarację założycielską.

DSC 0124 - Olkuskie środowiska popierające Koalicję Obywatelską jednoczą się

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy, że jednym z komitetów będzie Koalicja Europejska, czyli sojusz Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zielonych oraz Inicjatywy Polska. Poparcie dla Koalicji Europejskiej ogłosił również m.in. Komitet Obrony Demokracji. Zjednoczona Opozycja nie tylko startuje ze wspólnych list, ale także współpracuje ze sobą na poziomie lokalnym w ramach kampanii wyborczej. Nie inaczej jest także w Olkuszu, gdzie utworzono „Olkuski Społeczny Komitet Poparcia Koalicji Obywatelskiej”.

DSC 0133 2 - Olkuskie środowiska popierające Koalicję Obywatelską jednoczą się

Kilkadziesiąt osób podpisało się pod Deklaracją Założycielską: „My Mieszkańcy Ziemi Olkuskiej, zarówno należący do różnych ugrupowań politycznych, stowarzyszeń i organizacji, jak i niezrzeszeni, zatroskani o przyszłość polskiej demokracji, doceniający dorobek minionych lat, popierający polskie członkostwo w Unii Europejskiej, będące podstawą największego w dziejach sukcesu Polski; wobec trwających obecnie niszczycielskich dla demokracji działań rządzących, zagrażających przyszłości naszego udziału w instytucjach międzynarodowych skupionych wokół wspólnoty wartości takich jak wolność, równość, demokracja liberalna oraz powszechne i przyrodzone prawa człowieka; wyrażamy poparcie dla Koalicji Europejskiej utworzonej przez różne ugrupowania polityczne, w celu obrony wspomnianych wartości w Parlamencie Europejskim. Członkowie Komitetu deklarują podjęcie i wspieranie wszelkich możliwych, zgodnych z obowiązującym prawem inicjatyw na rzecz sukcesu listy zjednoczonych ugrupowań demokratycznych w najbliższych wyborach”.

DSC 0176 1 - Olkuskie środowiska popierające Koalicję Obywatelską jednoczą się

Po owocnych rozmowach zgromadzona społeczność zadeklarowała chęć współpracy na poziomie lokalnym podczas trwającej kampanii wyborczej, a nie wykluczone, że również w przyszłości. Jakie natomiast jest Państwa zdanie na ten temat? Czy zamierzają Państwo oddać swój głos na Koalicję Obywatelską 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Olkuskie środowiska popierające Koalicję Obywatelską jednoczą się

  • kwiecień 7, 2019 at 10:09 pm
    Permalink

    W końcu opozycja się skonsolidowała brawo.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *