Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru 2018

Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie stały się okazją do podsumowania minionego roku i wręczenia nagród laureatom konkursów wiedzy o teatrze. Organizacji gali podjęło się tradycyjnie już Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.

DSC 0512 - Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru 2018

Za nami kolejny ekscytujący sezon teatralny. Cieszymy się ogromnie z możliwości dostarczania mieszkańcom ziemi olkuskiej dawki kultury, która bawi, zastanawia, a czasami potrafi zasmucić. Spotykaliśmy się na wspólnych wyjazdach do teatrów i filharmonii, na koncertach, spotkaniach autorskich organizowanych przez Klub Interesującej Książki CzytaMY, na konkursach o tematyce teatralnej. Obejmujemy naszym wsparciem spotkania osiedlowe, jak również duże imprezy wojewódzkie. Jesteśmy zawsze chętni do pracy i gotowi na nowe wyzwania – mówił Przemysław Kania, aktor teatralny i prezes STL.

DSC 0518 - Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru 2018

Podobnie jak w ubiegłym roku, Stowarzyszenie wielbicieli teatru i słowa pisanego nagrodziło Statuetkami Teatralnymi STL szczególnie zasłużonych dla ludzi teatru naszego regionu. Nagrody odebrali: Lucyna Kulawik, Sebastian Sierka i Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. H. Kołłątaja w Krakowie Filia w Olkuszu. Tego dnia nie mogło zabraknąć przedstawienia teatralnego. Na scenie auli Zespołu Szkół Nr 3 wystąpili uczniowie tej szkoły w etiudzie KO#Egzystencja, przygotowanej w ramach projektu „Z kulturą do wszystkich” dofinansowanego ze środków Gminy Olkusz. Podczas gali nagrody i wyróżnienia odebrali uczniowie i nauczyciele, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną, Małopolskim Turnieju Wiedzy o Teatrze i konkursie „Bliżej Teatru”.

DSC 0505 - Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru 2018

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *