Olkuski rowerzysta jazdę po pijanemu zakończył w szpitalu

O tym, że jazda na rowerze po pijanemu również jest niebezpieczna, na własnej skórze przekonał się 44-letni mieszkaniec Olkusza.. Mężczyzna miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie, jego jazda zakończyła się utratą równowagi i rozbitym łukiem brwiowym.

Do zdarzenia doszło w czwartek 5 września na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. To właśnie tam na rowerze jechał kompletnie pijany rowerzysta, który w pewnym momencie stracił równowagę i przewrócił się, uderzając głową o chodnik. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, to 44-latek siedział na chodniku z rozciętym łukiem brwiowym. Mundurowi udzielili mu pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Zanim jednak miłośnik jednośladu trafił do szpitala, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik nie pozostawiał żadnych złudzeń co do przyczyny utraty równowagi: kierowca miał pond 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna popełnił zatem wykroczenie, za które grozi mu mandat.

Olkuscy funkcjonariusze przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Pijany rowerzysta zagraża bowiem nie tylko sobie, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że cykliści należą także do grupy tzw „niechronionych uczestników ruchu drogowego” i w zderzeniu z pojazdem mechanicznym mogą oni również ponieść poważne konsekwencje zdrowotne. Wypadki z rowerzystami niejednokrotnie kończą się nawet śmiercią. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Dlatego też mundurowi apelują by reagować, jeśli widzimy taką osobę i nie pozwolić jej kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie powinno się także powiadomić najbliższą jednostkę policji lub zadzwonić pod nr alarmowy 112. Funkcjonariusze sprawdzą bowiem każdy taki sygnał.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *