Olkuski MOK z wyróżnieniem Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu otrzymał wyróżnienie Narodowego Instytutu Dziedzictwa za organizację wydarzeń dotyczących tegorocznej, 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski Splot”.

Wspomniane wyróżnienia trafiły do organizatorów najciekawszych wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas uroczystej gali w Warszawie nagrodę dla olkuskiej placówki odebrała Grażyna Praszelik-Kocjan. Przypominamy, że tegoroczne, olkuskie wydarzenie „Niepodległość pleciona wikliną – wokół Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu” miało miejsce w sobotę 14 września. Chętni mogli wówczas uczestniczyć w oprowadzaniu kuratorskim po tym niezwykłym muzeum, wycieczkach, wykładach, projekcjach filmów i ciekawych warsztatach plastycznych dla dzieci zatytułowanych „Niech się plecie”.

Tego dnia odbył się również cały szereg imprez towarzyszących. Dla przykładu Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przygotował wówczas także akcję „Do muzeum z ulgą”, dającą możliwość zwiedzania Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu w cenie biletu ulgowego. W Punkcie Informacji Turystycznej MSiT można było z kolei wziąć udział w quizie historycznym z okazji 720-lecia Olkusza. Ulicami” Srebrnego Miasta „przebiegł wówczas ponadto IV bieg uliczny „Srebrna Dziesiątka”. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze tego typu wyróżnienie, jako że w 2016 roku Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu otrzymał wyróżnienie za organizację akcji „Skarby Bazyliki Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu”.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *