Olkuska policja zadba o bezpieczeństwo w czasie Świąt Wielkanocnych

Od piątku 30 marca do poniedziałku 2 kwietnia na drogach powiatu olkuskiego policjanci prowadzić będą wzmożone działania w ramach akcji ,,Wielkanoc”. Funkcjonariusze w tych dniach zapewnią bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom drogi, będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz prędkość.

Czas przed świętami to nie tylko podróż w rodzinne strony, by spędzić wspólnie Święta, ale także szereg przygotowań, jak chociażby zakupy w dużych skupiskach osób, gdzie o kradzież lub zagubienie nie jest trudno. Dlatego też policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie swoich rzeczy. Pamiętajmy aby nie przechowywać całej gotówki w jednym miejscu: lepiej podzielić je na mniejsze kwoty i schować do kilku kieszonek wewnętrznych, np. w torebce lub odzieży wierzchniej. Tak samo należy zrobić z dokumentami. Ważne jest, aby torebkę nosić tak, by mieć ją zawsze na oku. Natomiast gdy pozostawiamy samochód na parkingu, zabierzmy ze sobą lub schowajmy w miejsce niewidoczne dokumenty, torebki, saszetki oraz urządzenia elektroniczne.

Zanim wyruszymy w drogę na święta, pamiętajmy o tym, aby sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu: światła, trójkąt ostrzegawczy,  apteczkę, ważne badania techniczne i ubezpieczenie OC. Warto jest wyjechać wcześniej, aby bez pośpiechu i dodatkowego stresu dojechać do bliskich. Podczas świąt ważne jest również bezpieczeństwo naszych mieszkań i domów. Sprawdźmy czy zamknęliśmy drzwi, okna oraz czy wyłączyliśmy sprzęty elektryczne. Poinformujmy także sąsiadów o naszym wyjeździe, poprośmy ich, aby zwrócili uwagę na obce osoby, które pojawiają się na naszych posesjach. Policjanci apelują również do wszystkich, którzy w lany poniedziałek zamierzają spełniać wielkanocną tradycję i polewać innych wodą, o zachowanie umiaru i rozsądku. W tym dniu policjanci będą zdecydowanie reagować na tego typu wybryki chuligańskie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *