Olkuscy strażacy uratowali psa, który wpadł do 32-metrowej studni

8 lutego o godzinie 17:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym psie w studni w Bogucinie Dużym. Mundurowi niezwłocznie ruszyli na pomoc.

Olkuscy strażacy uratowali psa który wpadł do 32 metrowej studni - Olkuscy strażacy uratowali psa, który wpadł do 32-metrowej studni

Po dotarciu do miejsca zdarzenia okazało się, że w studni o głębokości około 32 metrów znajduje się pies rasy Nowofundland. Strażacy bez zbędnej zwłoki przystąpili zatem do akcji. W międzyczasie sprawdzono jeszcze stężenie tlenu i innych substancji niebezpiecznych na dnie studni. Miernik nie wykrył żadnych substancji niebezpiecznych, natomiast stężenie tlenu wynosiło jedynie 19,3%.

2 - Olkuscy strażacy uratowali psa, który wpadł do 32-metrowej studni

Ratownik w specjalnych szelkach został zatem opuszczony do studni, a pozostali ratownicy zabezpieczali jego zejście. Niestety zakres pracy urządzeń skończył się na 25 metrze a do dna studni pozostało jeszcze ok. 7 metrów. W takiej sytuacji ratownik musiał wrócić na powierzchnię, a w międzyczasie zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego „Kraków 3” z JRG Nr 3 KM PSP w Krakowie. Ponowna próba zejścia przez ratownika tym razem zakończyły się sukcesem, w wyniku czego pies został wydobyty ze studni i przekazany właścicielowi. W działaniach ratowniczych brały finalnie udział 2 zastępy 10 strażaków.

źródło: psp.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *