Olkuscy przedsiębiorcy docenieni – gala Trojaka Olkuskiego

8 czerwca firmom, które wyróżniają się wysoką jakością, troską o klientów i pracowników oraz innowacyjnością, wręczone zostały statuetki Trojaka Olkuskiego.

trojak 5 - Olkuscy przedsiębiorcy docenieni – gala Trojaka Olkuskiego

W tegorocznej edycji odznaczone zostały dwa przedsiębiorstwa: Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” oraz właściciel marki Noble Lashes Noble Group Wojciechowski sp. j. Biznesowy charakter spotkania stanowił również idealną okazję do podziękowań sponsorom tegorocznej edycji Święta Srebra.
Reprezentantom nagrodzonych firm mieli również okazję do krótkiej prezentacji swoich osiągnięć.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Olkuszu w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 130 lat swojego istnienia. Działalność handlową prowadzi w ośmiu sklepach, a produkcyjną w dwóch zakładach piekarskich. Dodatkowym źródłem dochodu dla spółdzielni jest wynajem obiektów oraz lokali. Wszystko to składa się na stale rosnący wskaźnik dochodów oraz zatrudnienia. Wypiekany przez PSS „Społem” chleb dyniowy zdobył tytuł Przysmaku Lokalnego Powiatu Olkuskiego, który został przyznany w czasie Targów Przedsiębiorczości i Pracy Małopolski Zachodniej w 2006 r. Od ponad dekady jest to jeden z lepiej sprzedających się chlebów z dodatkami. Chleb zwykły, chleb żytni jasny i chleb graham otrzymały z kolei certyfikat „Top Produkt”, przyznawany w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Ten sam certyfikat uzyskał także sernik oraz ptysie z bitą śmietaną, produkowane w popularnej Bagieciarni. PSS „Społem” zatrudnia ponad 130 pracowników. 1/3 spośród nich posiada stopień niepełnosprawności. Zarząd dba o rozwój kadry poprzez organizację szkoleń, dostosowanych do konkretnych stanowisk, wierząc, że rozwój firmy możliwy jest wtedy, gdy rozwijają się ludzie ją tworzący.
Spółdzielnia współpracuje ze szkołami z terenu powiatu olkuskiego, a w jej placówkach stale odbywa się nauka zawodów. W lutym tego roku Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w konkursie organizowanym przez NSZZ Solidarność otrzymała tytuł Pracodawca Przyjazny Pracownikowi. Statuetkę Prezes Spółdzielni Grażyna Kulig otrzymała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, który objął konkurs swoim honorowym patronatem. PSS „Społem” aktywnie angażuje się również w działalność charytatywną, za co w 2013 roku została odznaczona nagrodą Cordis Nobilis w kategorii Filantrop.

Równorzędną nagrodę Trojaka Olkuskiego otrzymała także grupa Noble Group Wojciechowski sp. j., stojąca na czele marki rozpoznawalnej w całej Polsce przez specjalistów zajmujących się przedłużaniem rzęs. Noble Lashes zajmuje się sprzedażą produktów do przedłużania i stylizacji rzęs, a także szkoli przedsiębiorcze kobiety, które są zainteresowane zaistnieniem na rynku stylizacji rzęs, zaopatrując je w produkty, doradzając oraz stale wspierając ich rozwój. Swoją markę firma rozwija także dzięki sieci sklepów franczyzowych. Do 2020 roku chcą być największą firmą w branży przedłużania rzęs w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.  Ten ambitny plan okazuje się w zasięgu ręki, gdyż Noble Lashes skutecznie zaznacza swoją obecność na ponad 30 zagranicznych rynkach.

trojak 8 1 - Olkuscy przedsiębiorcy docenieni – gala Trojaka Olkuskiego

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *