Olkuscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał markety na terenie miasta

Olkuscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał markety na terenie miasta Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi, katalizatorów samochodowych oraz wyrobów spożywczych i drogeryjnych z kilku olkuskich marketów. 33-latkowi grozi kara do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Do jednego z marketów na terenie Olkusza wezwany został policyjny patrol. Zgłoszenie dotyczyło ujęcia przez pracowników ochrony sprawcy kradzieży wyrobów elektronicznych o wartości około 1 100 złotych. Złodziej został zatrzymany i w wyniku dalszych czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów zuchwałej kradzieży wyrobów elektronicznych na szkodę kilku olkuskich sklepów. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna w ostatnim kwartale dokonał łącznie kilkunastu tego typu kradzieży, wszystkich w marketach funkcjonujących na terenie Olkusza. Uzyskane w tej sprawie informacje potwierdziły m.in. nagrania z kamer monitoringów sklepowych.

Łupem złodzieja padał głównie sprzęt elektroniczny, wyroby alkoholowe i drogeryjne oraz katalizatory samochodowe. Łączne straty zostały wycenione na kwotę około 20 tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że część sprzętu została odzyskana. Prokurator przedstawił 33-latkowi zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, a na jego wniosek Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował także wobec złodzieja środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi mu kara do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *