Olkuscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał markety na terenie miasta

Olkuscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał markety na terenie miasta Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi, katalizatorów samochodowych oraz wyrobów spożywczych i drogeryjnych z kilku olkuskich marketów. 33-latkowi grozi kara do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Do jednego z marketów na terenie Olkusza wezwany został policyjny patrol. Zgłoszenie dotyczyło ujęcia przez pracowników ochrony sprawcy kradzieży wyrobów elektronicznych o wartości około 1 100 złotych. Złodziej został zatrzymany i w wyniku dalszych czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów zuchwałej kradzieży wyrobów elektronicznych na szkodę kilku olkuskich sklepów. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna w ostatnim kwartale dokonał łącznie kilkunastu tego typu kradzieży, wszystkich w marketach funkcjonujących na terenie Olkusza. Uzyskane w tej sprawie informacje potwierdziły m.in. nagrania z kamer monitoringów sklepowych.

Łupem złodzieja padał głównie sprzęt elektroniczny, wyroby alkoholowe i drogeryjne oraz katalizatory samochodowe. Łączne straty zostały wycenione na kwotę około 20 tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że część sprzętu została odzyskana. Prokurator przedstawił 33-latkowi zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, a na jego wniosek Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował także wobec złodzieja środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi mu kara do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *