Olkuscy policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na 20-latka i zabrali mu telefon komórkowy.

Wczoraj, w piątek 28 września mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono im zarzuty. Do rozboju doszło w środę 26 września w Zawadzie koło Olkusza, kiedy to trzech mężczyzn pobiło i okradło 20-latka. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony umówił się z 17-latkiem, który dłużny mu był pieniądze. Na spotkanie 17-latek nie przyszedł jednak sam, a w towarzystwie dwóch kolegów. To właśnie podczas spotkania doszło do rozboju. Jeden z mężczyzn kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego i zabrał mu telefon komórkowy, podczas gdy pozostali dwaj go przytrzymywali.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Gminy Olkusz w wieku 17, 18 i 34 lat. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon. Śledczy zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przekazali Prokuratorowi, który wobec trzech podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *