Olkuscy policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja samochodów i odzyskali mienie warte 50 000 zł

2020-08-26 /16
Olkuscy policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja samochodów i odzyskali mienie warte 50 000 zł

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przedstawili aż 30 zarzutów mężczyźnie, który na terenie powiatu olkuskiego kradł samochody oraz włamał się do domu jednorodzinnego. Mundurowi odzyskali również mienie o wartości około 50 tysięcy złotych, które przekazali swoim właścicielom. Podejrzanemu, który trafił już do aresztu, grozi surowsza kara, ponieważ działał on w warunkach recydywy.

Początek sprawie dała interwencja funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którzy 10 lipca zatrzymali 40-latka po tym, jak ten włamał się do domu jednorodzonego. Mężczyzna wszedł do budynku w czasie snu domowników i z jednego z pomieszczeń ukradł portfel, w którym znajdowały się karty bankomatowe. Jeszcze tej samej nocy złodziej usiłował aż 24 razy wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie. Został on zatrzymany przez stróżów prawa w momencie, gdy znajdował się przy bankomacie, mając przy sobie skradzione karty i pieniądze, które zdążył wypłacić. 40-latek szybko trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 25 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Złodziej działał wówczas w warunkach recydywy i był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Także 10 lipca Sąd Rejonowy w Olkuszu aresztował go zatem tymczasowo na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu podejrzewali również, że 40-latek „stał” za kradzieżami samochodów. Zgromadzony w tej spawie materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mu 10 sierpnia kolejne zarzuty kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od 20 czerwca do 8 lipca z terenów posesji znajdujących się w Gminie Olkusz ukradł cztery samochody osobowe: Volkswagena Transportera, Volkswagena Polo, Renault Lagunę oraz Fiata Seicento. Ustalono również, że 20 czerwca złodziej włamał się do samochodów, które były zaparkowane przy jednej z posesji w Olkuszu i ukradł z nich różne przedmioty. 40-latek kradł wszystko co wpadło w jego ręce, m.in. elektronarzędzia czy papierosy. Skradzione samochody zostały przekazane właścicielom, a mundurowi zwrócili także część elektronarzędzi. Łączna wartość odzyskanego przez stróżów prawa mienia to około 50 tysięcy złotych.

źródło: olkusz.policja.gov.pl