Olkuscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnym trzem pijanym kierowcom

2020-07-01 /158
Olkuscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnym trzem pijanym kierowcom

Mimo że przez nieodpowiedzialne zachowanie pijanych kierowców mogą zginąć niewinne osoby, to wciąż nie brakuje osób, które decydują się na jazdę po alkoholu. Policjanci z powiatu olkuskiego zatrzymali bowiem w ostatnich dniach prawo jazdy trzem kompletnie pijanym kierowcom. U jednego z nich znaleziono ponadto narkotyki.

Najpierw funkcjonariusze z komisariatu w Kluczach zatrzymali 48-letniego kierowcę Peugeota, który nie dość, że miał 2,8 promila alkoholu w swoim organizmie, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na domiar złego pojazd, którym się poruszał, nie posiadał także aktualnych badań technicznych. Następnie olkuscy policjanci ujęli również 48-letniego kierowcę Volkswagena, który prowadził swój samochód mając 2 promile. Mężczyzna ten także posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a podczas kontroli w jego samochodzie policjanci znaleźli amfetaminę.

Nietrzeźwy kierowca usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości pomimo wydanego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi z Komisariatu w Bukownie zatrzymali z kolei do kontroli 49-letniego kierowcę Peugeota. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Bukowna miał aż 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Przy okazji tych zdarzeń stróże prawa przypominają, że alkohol zmniejsza u kierowców szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia oraz powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

źródło: olkusz.policja.gov.pl