Olkuscy policjanci zatrzymali dilera narkotyków

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 41-latka, który handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Gminy Olkusz na ulicy Korczaka, gdyż ze zgromadzonych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Podejrzenia mundurowych sprawdziły się, gdyż w trakcie kontroli stróże prawa znaleźli woreczek strunowy, w którym znajdowała się niewielka ilość marihuany. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 41-latka policjanci znaleźli ponadto kolejne ilości marihuany oraz amfetaminy w ilości odpowiednio 70 i 50 gramów.

Mieszkaniec Gminy Olkusz został zatem zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut ich udzielania. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował ponadto wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Przypominamy również, że w październiku ubiegłego roku funkcjonariuszom udało się zatrzymać w Olkuszu innego dilera narkotyków.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *