Olkuscy policjanci zatrzymali dilera narkotyków

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 41-latka, który handlował środkami odurzającymi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Gminy Olkusz na ulicy Korczaka, gdyż ze zgromadzonych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Podejrzenia mundurowych sprawdziły się, gdyż w trakcie kontroli stróże prawa znaleźli woreczek strunowy, w którym znajdowała się niewielka ilość marihuany. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 41-latka policjanci znaleźli ponadto kolejne ilości marihuany oraz amfetaminy w ilości odpowiednio 70 i 50 gramów.

Mieszkaniec Gminy Olkusz został zatem zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut ich udzielania. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował ponadto wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Przypominamy również, że w październiku ubiegłego roku funkcjonariuszom udało się zatrzymać w Olkuszu innego dilera narkotyków.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *