Olkuscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości papierosów i alkoholu niewiadomego pochodzenia

Olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia. W rękach mundurowych znalazło się dokładnie 27 800 papierosów i 82 litry alkoholu.

fot całość - Olkuscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości papierosów i alkoholu niewiadomego pochodzenia

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu weszli w posiadanie informacji, że na terenie jednego z pomieszczeń w Olkuszu przechowywane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się, kiedy, podczas przeszukania pomieszczenia wynajmowanego przez mieszkankę powiatu olkuskiego, stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1 390 paczek papierosów po 20 sztuk.

Ponadto policjanci znaleźli także 82 butelki o pojemności jednego litra z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Trunek zabezpieczono, a szczegółowe badanie wykaże niebawem czy był on skażony i jakie jest jego stężenie. Mundurowi przypominają także o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia. W ten sposób zwiększamy bowiem ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach możemy wystawić na próbę nasze zdrowie, a nawet życie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *