Olkuscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości papierosów i alkoholu niewiadomego pochodzenia

Olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia. W rękach mundurowych znalazło się dokładnie 27 800 papierosów i 82 litry alkoholu.

fot całość - Olkuscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości papierosów i alkoholu niewiadomego pochodzenia

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu weszli w posiadanie informacji, że na terenie jednego z pomieszczeń w Olkuszu przechowywane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się, kiedy, podczas przeszukania pomieszczenia wynajmowanego przez mieszkankę powiatu olkuskiego, stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1 390 paczek papierosów po 20 sztuk.

Ponadto policjanci znaleźli także 82 butelki o pojemności jednego litra z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Trunek zabezpieczono, a szczegółowe badanie wykaże niebawem czy był on skażony i jakie jest jego stężenie. Mundurowi przypominają także o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia. W ten sposób zwiększamy bowiem ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach możemy wystawić na próbę nasze zdrowie, a nawet życie.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *