Olkuscy policjanci zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili kolejne działania, w trakcie których zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

img 6188 - Olkuscy policjanci zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci mieli podejrzenia, że w lokalach w Olkuszu i Kluczach znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia sprawdziły się, kiedy 27 marca funkcjonariusze weszli do jednego z lokali w Kluczach, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 3 automaty, których posiadanie jest zabronione prawem. Następnie, w kolejnym lokalu w Olkuszu, zabezpieczyli jeszcze 3 automaty. Ujawnione automaty do gry zostały zabezpieczone przez policjantów i wkrótce przekazane będą funkcjonariuszom Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie.

Przypominamy, że zgodnie z  art. 107d ustawy Kodeksu Karno-Skarbowego: „Kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie”.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *