Olkuscy policjanci zabezpieczyli 20 nielegalnych automatów do gier hazardowych

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, zabezpieczyli 20 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

dsc 0260 - Olkuscy policjanci zabezpieczyli 20 nielegalnych automatów do gier hazardowych

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że na terenie jednej z posesji w Bukownie znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia sprawdziły się, kiedy 14 marca funkcjonariusze przeszukali mieszkanie właściciela posesji, wraz z pomieszczeniami gospodarczymi, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 20 automatów, których posiadanie jest zabronione prawem. Ujawnione automaty do gry zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

maszyny - Olkuscy policjanci zabezpieczyli 20 nielegalnych automatów do gier hazardowych

Zgodnie z art. 107d Kodeksu Karnego Skarbowego: „Kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie”.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *