Olkuscy policjanci uratowali małego pieska przywiązanego do znaku drogowego

Dzięki natychmiastowej reakcji i informacji od świadka, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu udało się uratować psa przywiązanego do znaku drogowego. Zwierzę znajdowało się na Drodze Krajowej nr 94 w okolicach Przegini i było przywiązane łańcuchem do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu.

img 20190808 wa0001 - Olkuscy policjanci uratowali małego pieska przywiązanego do znaku drogowego

Do zdarzenia doszło w środę 7 sierpnia około godziny 16:30, kiedy to dyżurny olkuskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na odcinku „krajówki” przed wjazdem do Przegini znajduje się mały piesek przywiązany do słupka rozdzielającego dwa pasy ruchu. Choć świadek nie podał więcej informacji, to wszystko wskazywało na to, że zwierzę mogło zostać tam porzucone. Na miejsce niezwłocznie wysłany został zatem policyjny patrol.

img 20190808 wa0005 - Olkuscy policjanci uratowali małego pieska przywiązanego do znaku drogowego

Zwierzę, obok którego przejeżdżały samochody, w każdej chwili mogło zostać potrącone. Mały piesek był przerażony i roztrzęsiony. Mundurowi sprawnie go uwolnili, zabrali do radiowozu i przywieźli do komendy. Zanim pies trafił do schroniska, to został on nakarmiony i odpoczął chwilę w policyjnym kojcu. Mundurowi będą teraz wyjaśniać jak dokładnie doszło do tego zdarzenia oraz kto mógł porzucić zwierzę.

img 20190808 wa0004 - Olkuscy policjanci uratowali małego pieska przywiązanego do znaku drogowego

Przy okazji warto przypomnieć, że porzucenie psa to jedna z form znęcania się nad zwierzęciem. Dokładniej opisuje art. 6 ust. 2 pkt 11 Ustawy o Ochronie Zwierząt, który głosi, że „przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć „…zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: […] porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu kierują wielkie słowa uznania i podziękowania dla świadka tego zdarzenia, który jako jedyny kierujący nie pozostał obojętny wobec krzywdy zwierzęcia i powiadomił o tym fakcie służby. Do tych słów pragniemy dołączyć my, jako Redakcja Kuriera Olkuskiego.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *