Olkuscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Policjanci olkuskiej prewencji zatrzymali 64-latka, który prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w okolicach Witeradowa, gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Peugeota. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 64-latek prowadził auto mając ponad 2 promile. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie i będzie się musiał liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z Art. 178a. §1. Kodeksu Karnego, :„Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę, stróże prawa wciąż ujawniają kolejne nieodpowiedzialne osoby, które decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”, stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym. Warto pamiętać, że nietrzeźwy kierowca ryzykuje nie tylko swoim życiem i zdrowiem, lecz także swoich pasażerów oraz innych, postronnych osób.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *