Olkuscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Policjanci olkuskiej prewencji zatrzymali 64-latka, który prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w okolicach Witeradowa, gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Peugeota. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 64-latek prowadził auto mając ponad 2 promile. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie i będzie się musiał liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z Art. 178a. §1. Kodeksu Karnego, :„Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę, stróże prawa wciąż ujawniają kolejne nieodpowiedzialne osoby, które decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”, stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym. Warto pamiętać, że nietrzeźwy kierowca ryzykuje nie tylko swoim życiem i zdrowiem, lecz także swoich pasażerów oraz innych, postronnych osób.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *