Olkuscy policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom

Od początku roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili ponad 17 tysięcy kontroli stanu trzeźwości kierujących. Pomimo tego wciąż nie brakuje tych, którzy decydują się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Nie ulega wątpliwości, że pijani kierowcy stanowią poważny problem. Alkohol wpływa bowiem na funkcjonowanie organizmu człowieka, przez co, pijani kierowcy mogą stanowić na drodze śmiertelne niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Policyjne działania i kontrole stanu trzeźwości mają zatem na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”.

16 marca funkcjonariusze interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy w Chechle. Kierujący Alfą Romeo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaparkowanego na poboczu drogi Volkswagena. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca Alfy miał 0,86 promila alkoholu w organizmie. Dwa dni później, w Żuradzie, mundurowi zatrzymali z kolei 24-letniego kierowcę skutera, który miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto w czasie kontroli osobistej policjanci znaleźli i zabezpieczyli marihuanę, którą posiadał przy sobie mężczyzna.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *