Olkuscy policjanci tylko jednego dnia ujawnili aż 68 przypadków przekroczenia prędkości

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”, tylko jednego dnia ujawnili aż 68 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Dodatkowo mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który miał aż 3,8 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy.

Nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na ryzyko powstawania wypadków. Nieodpowiedzialni kierowcy powodują ponadto zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników ruchu drogowego. Niestety zwolenników zbyt szybkiej jazdy nie martwią także informacje o kolejnych tragediach, do których dochodzi na drogach. Aby temu zaradzić stróże prawa prowadzą liczne kontrole, dokonując zarówno pomiarów statycznych, jak i dynamicznych. Od początku maja olkuscy policjanci ujawnili już ponad 100 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego większość stanowi właśnie nadmierna prędkość.

Ostatnio w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości” funkcjonariusze olkuskiej komendy tylko jednego dnia ujawnili aż 68 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości, a jedna osoba straciła na dodatek prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali również 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, którym był 39-letni mieszkaniec Gminy Olkusz, miał ponad 3,8 promila alkoholu w swoim organizmie, a na domiar złego prowadził pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *