Olkuscy policjanci pilnują odpowiedniej liczby osób w autobusach i parkach

Oprócz codziennej kontroli osób objętych kwarantanną olkuscy policjanci regularnie pilnują, by w lokalnych autobusach i parkach znajdowała się zgodna z nowymi ograniczeniami liczba osób.

Przypominamy, że wprowadzone niedawno regulacje prawne zakazały przebywania w autobusach większej liczbie pasażerów od ilości miejsc siedzących w danym pojeździe. Dlatego też funkcjonariusze przeprowadzają kontrole na zajezdniach autobusowych, a więc tam, gdzie zwykle w autobusach znajduje się największa liczba pasażerów. Jeżeli w danym pojeździe jest ich więcej, niż pozwalają na to nowe przepisy, to mundurowi wyciągają poważne konsekwencje. Stróże prawa zwracają także szczególną uwagę na osoby skupiające się w większych grupach, sprawdzając parki, skwery czy osiedlowe place zabaw.

Nowe regulacje prawne mówią bowiem o maksymalnie dwóch osobach, a zatem wszystkie większe zgromadzenia stają się przedmiotem zainteresowań policjantów. Po olkuskich ulicach nadal porusza się także radiowóz wyposażony w system nagłośnieniowy, przy pomocy którego funkcjonariusze przypominają wszystkim o pozostaniu w domu, unikaniu bezpośredniego kontaktu z innymi osobami i zachowaniu odpowiedniego dystansu w miejscach publicznych. Opisane działania mundurowych mają na celu zapewnić wszystkim bezpieczeństwo poprzez zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *