Olkuscy policjanci namierzyli i zatrzymali poszukiwanego 23-latka

Policjanci operacyjni Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu namierzyli i zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Od początku roku w powiecie olkuskim zatrzymano już 96 osób.

Funkcjonariusze prowadzą liczne akcje pod kryptonimem „poszukiwani”, które powtarzane są cyklicznie kilka razy w roku. W działania te angażowani są mundurowi wydziału kryminalnego, wydziału prewencji oraz dzielnicowi, którzy często wykazują się wiedzą oraz dużym rozpoznaniem w swoim terenie. Wśród wspomnianych zatrzymanych od początku roku w powiecie olkuskim 96 osób znalazły się dzięki temu chociażby osoby poszukiwane listami gończymi i nakazami aresztowań, osoby podejrzane o przestępstwo czy poszukiwane do ustalenia miejsca pobytu.

Osoby te ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając swoje miejsca zamieszkania czy ukrywając się wśród znajomych lub rodziny. Warto wspomnieć również, że na stronie internetowej olkuskiej komendy znajdują się dane osób poszukiwanych wraz z ich wizerunkami. W przypadku rozpoznania osoby poszukiwanej lub posiadania informacji o miejscu jej przebywania, należy o tym fakcie powiadomić policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Policjanci zapewniają, że takie zgłoszenia są anonimowe.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *