Olkuscy policjanci eliminują z ruchu pijanych kierowców

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, olkuscy policjanci eliminują z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo na drodze.

Pomimo licznych apeli mediów, działań prewencyjno-kontrolnych czy prewencyjno-edukacyjnych mundurowych, wciąż słyszymy o licznych przypadkach kierowców, którzy jeżdżą na tzw „podwójnym gazie”. Swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników drogi. We wtorek 21 sierpnia olkuscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Od początku roku w Powiecie Olkuskim policjanci z drogówki przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 47 tysięcy kierowców. Zatrzymali także 150 osób, które zdecydowały się na dalszą jazdę w stanie nietrzeźwości. We wtorek przebadali blisko 90 kierowców, co pozwoliło ujawnić dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, 33-letni mieszkaniec Powiatu Zawierciańskiego, który kierował Oplem, został zatrzymany w Strzegowej. Gdy funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości, okazało się, że ma on ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Drugi został zatrzymany do kontroli drogowej w Zarzeczu. Miał ponad pół promila.

Warto pamiętać, że osoby, które prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości, muszą się liczyć nie tylko z konsekwencjami prawnymi ale i finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie będzie orzekał świadczenia pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osób, które po raz pierwszy dopuściły się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *