Olkuscy policjanci eliminują z ruchu pijanych kierowców

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, olkuscy policjanci eliminują z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo na drodze.

Pomimo licznych apeli mediów, działań prewencyjno-kontrolnych czy prewencyjno-edukacyjnych mundurowych, wciąż słyszymy o licznych przypadkach kierowców, którzy jeżdżą na tzw „podwójnym gazie”. Swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników drogi. We wtorek 21 sierpnia olkuscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Od początku roku w Powiecie Olkuskim policjanci z drogówki przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 47 tysięcy kierowców. Zatrzymali także 150 osób, które zdecydowały się na dalszą jazdę w stanie nietrzeźwości. We wtorek przebadali blisko 90 kierowców, co pozwoliło ujawnić dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, 33-letni mieszkaniec Powiatu Zawierciańskiego, który kierował Oplem, został zatrzymany w Strzegowej. Gdy funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości, okazało się, że ma on ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Drugi został zatrzymany do kontroli drogowej w Zarzeczu. Miał ponad pół promila.

Warto pamiętać, że osoby, które prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości, muszą się liczyć nie tylko z konsekwencjami prawnymi ale i finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie będzie orzekał świadczenia pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osób, które po raz pierwszy dopuściły się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *