Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

15 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, Poseł na Sejm RP Lidii Gądek oraz Radnego Rady Powiatu w Olkuszu Tomasza Bargieła.

MG 1601 - Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

Organizatorem mistrzostw był Jurajski Klub Oyama Karate kierowany przez Sensei Kazimierza Skalniaka oraz olkuski MOSiR. Do zmagań przystąpiło 243 zawodników z 14 różnych klubów południowej Polski, m.in. z Bochni, Kalwarii Zebrzydowskiej, Lublińca, Milówki czy Tarnowa. Młodzi karatecy rywalizowali w trzech konkurencjach: „kata” (walka z wyimaginowanym przeciwnikiem,), „kobudo” (walka z użyciem broni) oraz „makiwara” (prezentacja technik nożnych i ręcznych z użyciem tarczy). Zawodnicy z Olkusza i Wolbromia jak zwykle nie zawiedli pokładanych w nich oczekiwań, kończąc sobotnią rywalizację z 23 medalami, co dało naszemu klubowi pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

MG 1780 1 - Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

Spośród karateków z naszego powiatu złote medale zdobyli: Sławomir Borówka, Hubert Fira, Paweł Glanowski, Zuzanna Grzelak, Zofia Habryn, Aleksandra Miska, Filip Papaj, Bartosz Pilszak oraz Emilia Świechowska. Srebrne medale przypadły z kolei Filipowi Gądkowi, Janowi Kluczewskiemu i Jakubowi Wróblowi. Na najwyższym stopniu podium stanęli z kolei: Wojciech Gądek, Amelia Grzanka, Nikola Kaleta, Nike Kowalska, Iwona Kryger, Szymon Palusiński, Jakub Papaj, Bartosz Pilszak, Karol Świechowski oraz Aleksandra Zielnik. W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie gratuluję zawodnikom Jurajskiego Klubu Oyama Karate i życzę powodzenia w przyszłych zmaganiach.

MG 1465 - Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

zdjęcia: Piotr Lubaszka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *