Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

15 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, Poseł na Sejm RP Lidii Gądek oraz Radnego Rady Powiatu w Olkuszu Tomasza Bargieła.

MG 1601 - Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

Organizatorem mistrzostw był Jurajski Klub Oyama Karate kierowany przez Sensei Kazimierza Skalniaka oraz olkuski MOSiR. Do zmagań przystąpiło 243 zawodników z 14 różnych klubów południowej Polski, m.in. z Bochni, Kalwarii Zebrzydowskiej, Lublińca, Milówki czy Tarnowa. Młodzi karatecy rywalizowali w trzech konkurencjach: „kata” (walka z wyimaginowanym przeciwnikiem,), „kobudo” (walka z użyciem broni) oraz „makiwara” (prezentacja technik nożnych i ręcznych z użyciem tarczy). Zawodnicy z Olkusza i Wolbromia jak zwykle nie zawiedli pokładanych w nich oczekiwań, kończąc sobotnią rywalizację z 23 medalami, co dało naszemu klubowi pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

MG 1780 1 - Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

Spośród karateków z naszego powiatu złote medale zdobyli: Sławomir Borówka, Hubert Fira, Paweł Glanowski, Zuzanna Grzelak, Zofia Habryn, Aleksandra Miska, Filip Papaj, Bartosz Pilszak oraz Emilia Świechowska. Srebrne medale przypadły z kolei Filipowi Gądkowi, Janowi Kluczewskiemu i Jakubowi Wróblowi. Na najwyższym stopniu podium stanęli z kolei: Wojciech Gądek, Amelia Grzanka, Nikola Kaleta, Nike Kowalska, Iwona Kryger, Szymon Palusiński, Jakub Papaj, Bartosz Pilszak, Karol Świechowski oraz Aleksandra Zielnik. W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie gratuluję zawodnikom Jurajskiego Klubu Oyama Karate i życzę powodzenia w przyszłych zmaganiach.

MG 1465 - Olkuscy karatecy triumfatorami Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Karate Dzieci i Młodzieży

zdjęcia: Piotr Lubaszka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *