Oficjalna inauguracja 3 placówek wsparcia dziennego w Olkuszu

Od września 2018 roku w Olkuszu działają trzy placówki wsparcia dziennego, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Oferta skierowana jest do uczniów mogących z różnych przyczyn mieć problemy z nauką i komunikowaniem się. 21 lutego nastąpiła oficjalna inauguracja całego projektu oraz prezentacja dotychczasowych osiągnięć.

blok podworko kamienice 21 - Oficjalna inauguracja 3 placówek wsparcia dziennego w Olkuszu

Bardzo się cieszę, że inicjatywa utworzenia placówek wsparcia dziennego doszła do skutku. Jestem przekonany, że pomoc, którą w świetlicach otrzymują olkuskie dzieci i młodzież, znacznie zwiększy potencjał wychowawczy w tych środowiskach, które wymagają naszej uwagi. Życzę wszystkim, byśmy za kilka lat mogli pogratulować sobie efektów wspólnej pracy – mówił Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

blok podworko kamienice 75 - Oficjalna inauguracja 3 placówek wsparcia dziennego w Olkuszu

Podopieczni świetlic już teraz mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami. W czasie inauguracji przedstawiła je koordynator projektu Bożena Szymonek. Oprócz postępów w nauce, świetlice zapewniają organizacje wspólnych inicjatyw, takich jak jasełka czy wyjazdów do kina i teatru. Trwa także wymiana pocztówek z rówieśnikami z całego kraju, a uczniowie odpowiedzialni są za przygotowanie i zaadresowanie kartek oraz nadanie ich pod opieką w placówce pocztowej. Na zakończenie oficjalnej inauguracji projektu podopieczni świetlic dokonali prezentacji swoich umiejętności artystycznych, czym zasłużyli sobie na gromkie brawa. Z rąk burmistrza Romana Piaśnika otrzymali również gadżety. Dodatkowo wyróżnieni zostali laureaci konkursu plastycznego.

blok podworko kamienice 106 - Oficjalna inauguracja 3 placówek wsparcia dziennego w Olkuszu

Głównym celem projektu „Blok, podwórko, kamienice – a gdzie podziały się świetlice?” jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług społecznych dla dzieci i młodzieży poprzez utworzenie i utrzymanie 60 miejsc w placówkach wsparcia dziennego, funkcjonujących w formie opiekuńczej i specjalistycznej oraz 15 miejsc w placówce prowadzonej w formie pracy podwórkowej. Placówki wsparcia dziennego w formie stacjonarnej prowadzone są w Olkuszu w trzech lokalizacjach: w Szkole Podstawowej Nr 4, Szkole Podstawowej Nr 9 oraz Szkole Podstawowej Nr 10. Realizatorem zadania jest natomiast Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu. Wniosek złożony przez Gminę Olkusz uzyskał dofinansowanie w wysokości 1 860 712,10 zł, a całkowita wartość projektu wynosi 2 007 272,10 zł.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *