Odpady zalegające na terenie byłego OFNE zostały wywiezione!

Dzięki szybkiej interwencji Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, władz samorządowych i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z terenu byłego OFNE wywieziono nielegalnie zalegające tam śmieci.

5 marca na terenie zlokalizowanym przy Al. 1000-lecia w Olkuszu została przeprowadzona kontrola Straży Miejskiej oraz pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi, w czasie której ustalono dokładną lokalizację odpadów, co do których zachodziło podejrzenie nielegalnego magazynowania. Tego samego oraz następnego dnia odbyły się spotkania z potencjalnym właścicielem terenu, na którym zlokalizowane zostały odpady. Burmistrz niezwłocznie zdecydował o skierowaniu do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie (jako instytucji mającej odpowiednie narzędzia nadzoru nad gospodarką odpadami) prośby o dokonanie interwencji w zakresie prawidłowości prowadzenia gospodarki odpadami na tym terenie – Każde doniesienie tego typu budzi uzasadniony niepokój: nie tylko mieszkańców, ale także władz miasta. Mimo, że istnieją instytucje dysponujące lepszymi narzędziami do kontroli nad właściwą gospodarką odpadami, nie czekaliśmy, tylko wdrożyliśmy te procedury, które były do naszej dyspozycji. Interwencję podjęliśmy natychmiastowo – mówił burmistrz Roman Piaśnik w specjalnie udzielonym dla nas wówczas wywiadzie.

W dniach 20-22 marca WIOŚ przeprowadził kontrolę interwencyjną, podczas której wykryto, że na terenie byłego zakładu magazynowano niespełna 300 ton odpadów w miejscu na ten cel nieprzeznaczonym. W związku z tym, na przedstawiciela spółki nałożony został mandat, a on sam został zobligowany do usunięcia odpadów do dnia 1 kwietnia. Tak tez się stało: dzięki błyskawicznej interwencji burmistrza Piaśnika oraz WIOŚ śmieci zniknęły z działki 29 marca.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Odpady zalegające na terenie byłego OFNE zostały wywiezione!

  • Kwiecień 7, 2018 at 11:26 am
    Permalink

    CiekaweI Śmieci pojawiły się z drugiej strony OFNE (od stony torów kolejowych). Sukces Burmistrza i WIOŚ chyba przedwcześnie odtrąbiony!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *