Odbierz darmowy kalendarz na 2020 rok z Gwarkami Olkuskimi

Obecny rok dobiega już końca, dlatego warto zaopatrzyć się w darmowe kalendarze na 2020 rok, które przygotował Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Przedstawiają one „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich”, czyli najnowszą atrakcję turystyczną naszego miasta.

Co roku szukamy nowych inspiracji, które pozwolą nam pokazać piękno naszej gminy. Możliwości mamy wiele, ponieważ „Srebrne Miasto” jest niezwykle urokliwe i staje się coraz bardziej aktywne. W 2020 roku mieszkańcom towarzyszyli będą Gwarkowie Olkuscy, których nie mogło zabraknąć w najnowszej edycji kalendarzy – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Seria kalendarzy „Szlakiem Gwarków Olkuskich” ilustrowana jest artystycznymi fotografiami pokazującymi poszczególne rzeźby gwarków w pięknej, jesiennej scenerii olkuskiej Starówki. Autorem zdjęć wykorzystanych w kalendarzu jest olkuski fotografik Marcin Kłysewicz, znany jako Pan Pstryk. Dobry Fotograf. Na nową serię składają się cztery typy kalendarzy: trójdzielne i kilkukartkowe kalendarze ścienne zostaną nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń działających w Olkuszu.

W dużym nakładzie zostały natomiast wydane kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu. Tam też dostępna jest seria kalendarzy „listkowych”, na których prezentowane są fotografie rzeźb olkuskich gwarków. Wydawane co roku „miejskie” kalendarze promują nie tylko najpiękniejsze zakątki Miasta i Gminy Olkusz, ale także twórczość miejscowych artystów, czyli fotografików i malarzy.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *