Odbierz bezpłatną serię kalendarzy „KOLory Olkusza”

Olkuski magistrat przygotował serię kalendarzy promujących „Srebrne Miasto” na 2019 rok,. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych. Kalendarze planszowe, zakładki do książek i kalendarze kieszonkowe z serii „KOLory Olkusza” można otrzymać bezpłatnie na parterze Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w Punkcie Informacyjno-Podawczym.

Co roku staramy się pokazywać piękno naszej gminy oraz potencjał olkuskich artystów. Nasi lokalni twórcy pomagają nam uchwycić urok miejsc, z których jako mieszkańcy możemy być naprawdę dumni. Serdecznie dziękuję za bezinteresowną pomoc, pozwalającą nam przygotować materiały nie tylko praktyczne, ale jednocześnie cieszące oko – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piasnik.

W tym roku w projekcie kalendarzy zostały wykorzystane panoramy i fotografie lotnicze Olkusza, wykonane w różnych porach roku, udostępnione przez Łukasza Dwornika, Radosława Kowala, Grzegorza Pałkę i Dawida Płucisza z „SilverSky” oraz Marcina Kłysewicza („Pan Pstryk”). Autorzy zdjęć spotkali się z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, by porozmawiać o możliwościach dalszej współpracy z miastem. Otrzymali również pełne zestawy kalendarzy zaprojektowanych z wykorzystaniem ich autorskich materiałów.

kalendarze 2019 27 - Odbierz bezpłatną serię kalendarzy "KOLory Olkusza"

Na serię „KOLory Olkusza” składa się pięć typów kalendarzy. Kalendarze trójdzielne i kilkukartkowe kalendarze ścienne zostaną nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń współpracujących z magistratem. W dużym nakładzie zostały także wydane kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć na parterze olkuskiego magistratu. Tam też dostępna jest seria kalendarzy listkowych oraz kalendarzy w formie zakładek do książek.

kalendarze 2019 10 - Odbierz bezpłatną serię kalendarzy "KOLory Olkusza"

Pomysł promowania atrakcji turystycznych Olkusza i zarazem prac miejscowych (i nie tylko) twórców właśnie w formie kalendarzy jest realizowany przez olkuski magistrat od wielu lat. Miejskie kalendarze na 2018 rok zdobiły reprodukcje obrazów namalowanych w trakcie plenerów artystycznych „Olkusz Srebrne Miasto”, organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Rok wcześniej na kalendarzach pt. „Olkusz jak malowany” zostały zaprezentowane obrazy dwunastu olkuskich artystów. Z kolei w 2016 roku na kalendarzach pt. „Olkusz obiektywnie” można było podziwiać zdjęcia członków Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii, działającego przy olkuskim MOK-u.

kalendarze 2019 19 - Odbierz bezpłatną serię kalendarzy "KOLory Olkusza"

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *