Od poniedziałku w Olkuszu wznowione zostaną Strefy Płatnego Parkowania

Od poniedziałku otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz ogródki przy lokalach gastronomicznych. Powolny powrót do względnej normalności oznacza także, że wznowione zostaną Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Nullo i ul. Szpitalnej w Olkuszu.

Oswajamy się z koronawirusem i w dużym stopniu nauczyliśmy się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Wychodzimy już bowiem nie tylko do sklepów, ale także na spacery czy rower, a niedługo również do punktów usługowych, które od nowego tygodnia mają wznowić działalność. Dlatego też chciałbym, by centrum miasta w równym stopniu było dostępne i przyjazne zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz osób zmotoryzowanych. Tym ostatnim proponujemy alternatywne rozwiązania, czyli bezpłatny postój w ograniczonym czasie na rynku albo postój płatny i nieograniczony czasowo przy ulicy Szpitalnej – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przypominamy, że działanie Stref Płatnego Parkowania i Ograniczonego Postoju w Olkuszu zostało zawieszone 16 marca. Niemal dwa miesiące później, bo 11 maja, ponownie włączone zostały parkomaty obsługujące Strefę Ograniczonego Postoju w rynku. Tam parkowanie jest bezpłatne, ale ograniczone do 90 minut.
Kolejnym etapem jest wznowienie funkcjonowania Stref Płatnego Parkowania, które w Olkuszu są dwie: przy ul. Fr. Nullo oraz przy ul. Szpitalnej. Koszt rozpoczęcia każdej godziny parkowania wynosi tam 2 złote. Opłaty wymagane są w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00.

Od 18 maja na płatne parkingi wrócą kontrolerzy, którzy będą systematycznie sprawdzać czy za szybami samochodów znajdują się bilety z parkomatów. Same urządzenia będą natomiast systematycznie dezynfekowane. Przypominamy, że aby prawidłowo skorzystać z nowej formy postoju należy pobrać bilet parkingowy po podaniu numeru rejestracyjnego, czasu postoju i uiszczeniu obliczonej opłaty. Bilet ten należy ponadto umieścić w widocznym miejscu (najlepiej za przednią szybą pojazdu). Przekroczenie wykupionego czasu lub brak dokonania opłaty wiąże się natomiast z koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *