Od poniedziałku na rynku w Olkuszu znów obowiązywać będzie Strefa Ograniczonego Postoju

Od 11 maja wznowiona zostanie Strefa Ograniczonego Postoju na rynku w Olkuszu. Przypominamy, że została ona zawieszona 16 marca, kiedy wszystkie parkomaty zostały oklejone folią.

Codziennie analizujemy sytuację związaną z zagrożeniem wirusem COVID-19 i podejmujemy te działania, które uznajemy za najlepsze dla zdrowia i życia naszych mieszkańców. W ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną aktywność naszych mieszkańców, dlatego od poniedziałku otwarty będzie również Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Między innymi z tego powodu ważne jest, aby ruch w centrum miasta odbywał się w sposób uporządkowany – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Przypominamy, że aby legalnie parkować na obszarze Strefy Ograniczonego Postoju, która obejmuje swoim zasięgiem rynek (bez ulic dojazdowych), konieczne jest pobranie biletu z jednego z dwóch biletomatów zlokalizowanych na północnej i wschodniej pierzei rynku. Z uwagi na okoliczności, urządzenia te będą systematycznie dezynfekowane. Bezpłatnie swój pojazd można tam pozostawić dwukrotnie na 90 minut od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00, a w soboty w godzinach od 8:00 do 14:00.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Od poniedziałku na rynku w Olkuszu znów obowiązywać będzie Strefa Ograniczonego Postoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *