Od nowego roku w Olkuszu obowiązuje nowa strefa płatnego parkowania

Od nowego roku parking znajdujący się obok Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej objęty został strefą płatnego parkowania. Według władz miejskich jest to próba rozwiązania problemu niewystarczającej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. Jakie natomiast jest Państwa zdanie na ten temat? Serdecznie zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Wprowadzona na olkuskim rynku strefa ograniczonego postoju spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz przedsiębiorców. Z centralnego placu miasta, będącego wizytówką Olkusza, zniknęły pojazdy zaparkowane nawet po kilkanaście godzin dziennie, przez które niezwykle trudno było znaleźć wolne miejsce. Dziś proponujemy alternatywę dla tych kierowców, którzy potrzebują zostawić samochód na dłużej – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Zdaniem olkuskiego magistratu wpłynęły do nich głosy kierowców, którzy twierdzili, że są w stanie zapłacić za to, by móc samochód pozostawić w centrum miasta na dłużej niż wspomniane 90 minut, dopuszczone strefą ograniczonego postoju na Rynku. Dlatego też na parkingu przy ul. Szpitalnej powstała strefy płatnego parkowania, na której konieczne jest nabycie biletu w parkomacie. Koszt każdej rozpoczętej godziny parkowania wynosi 2 złote, a opłaty wymagane są w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00 (możliwe jest wykupienie kart abonamentowych). Przekroczenie wykupionego czasu lub brak dokonania opłaty wiąże się natomiast z koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych.

Aby prawidłowo skorzystać z nowej formy postoju należy pobrać bilet parkingowy po podaniu numeru rejestracyjnego, czasu postoju i uiszczeniu obliczonej opłaty. Bilet ten należy ponadto umieścić w widocznym miejscu (najlepiej za przednią szybą pojazdu). Pomysłodawcy zmian przekonują, że korzystając ze strefy ograniczonego postoju na Rynku lub strefy płatnego parkowania przy ul. Szpitalnej właściwie każdy kierowca będzie miał pewność, że w sposób komfortowy skomunikuje się własnym pojazdem z centrum miasta. Włodarz „Srebrnego Miasta” nie ukrywa także, że liczy, iż większym zainteresowaniem będą także od teraz cieszyły się autobusy komunikacji miejskiej.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *