Od jutra Strefa Płatnego Parkowania w Olkuszu będzie rozszerzona o ul. Górniczą

2020-08-31 /46
Od jutra Strefa Płatnego Parkowania w Olkuszu będzie rozszerzona o ul. Górniczą

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Olkuszu, od jutra, wtorku 1 września, Strefa Płatnego Parkowania w Olkuszu będzie rozszerzona o ulicę Górniczą. Podobnie jak na parkingu przy Centrum Kultury na ulicy Szpitalnej oraz przy Starym Cmentarzu na ulicy Nullo, koszt każdej rozpoczętej godziny parkowania będzie wynosił 2 złote.

Strefa Płatnego Parkowania w Olkuszu przez długi czas obejmowała jedynie parking przy Starym Cmentarzu na ulicy Nullo, jednak wraz nadejściem 2020 roku została ona rozszerzona o parking znajdujący się obok Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej. Olkuski magistrat argumentował wówczas tę decyzję próbą rozwiązania problemu niewystarczającej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. Wielu mieszkańców miało bowiem zadeklarować, że są w stanie zapłacić za to, by móc pozostawić swój samochód w centrum na dłużej, niż przez dopuszczalne, darmowe 90 minut na rynku.

Władze Gminy Olkusz postanowiły teraz pójść o krok dalej i objąć strefą płatnego parkowania także ulicę Górniczą. Od jutra, by zaparkować tam swój samochód, konieczne będzie zatem nabycie biletu w parkomacie. Koszt każdej rozpoczętej godziny będzie wynosił 2 złote, a przekroczenie wykupionego czasu lub brak dokonania opłaty będą wiązały się z koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych. Opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. Możliwe będzie ponadto wykupienie kart abonamentowych, płatność kartą lub skorzystanie z możliwości opłaty telefonem komórkowym poprzez jedną z trzech dostępnych aplikacji mobilnych (Pango, ePARK oraz Skycash).

źródło: umig.olkusz.pl